VetAmicus
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

dodaj do listy życzeń
Menu
Opis rasy psa amstaff czyli american staffordshire terrier
Opis rasy psa amstaff czyli american staffordshire terrier

American staffordshire terrier nazywane są powszechnie amstaffami. Jest to rasa, która budzi  wśród ludzi mieszane uczucia. Jedni obawiają się tych psów uważając je za krwawe bestie. Inni sądzą, że to przyjazne, łagodne psy, czworonożne niańki dla dzieci. Chcesz adoptować lub kupić psa tej rasy? Zapoznaj się z informacjami na jego temat.

czytaj całość »
Opis rasy psa border collie
Opis rasy psa border collie.

Psy rasy border collie to zwierzęta pasterskie, owczarki. Są inteligentne, nastawione na współpracę z człowiekiem. Wymagają dużej dawki ruchu i ciągłego zajęcia. Border collie to pies przywiązujący się bardzo do opiekuna i darzący go wielką miłością. 

czytaj całość »
Opis rasy psów buldog francuski.
Opis rasy psów buldog francuski.

Buldożki francuskie to małe psy przyjazne, towarzyskie, skore do zabawy, przywiązujące się do ludzi. Ich słodki wygląd idzie w parze z łagodnym zazwyczaj charakterem. Jeśli rozważamy adopcję lub zakup psa dobrze jest wziąć pod uwagę psa tej rasy.

czytaj całość »
Berneński pies pasterski - łagodny olbrzym
Opis rasy Psa Berneński pies pasterski

Należy do kategorii psów olbrzymich- jest największy z owczarków szwajcarskich. Spokojny, cierpliwy, lojalny, odważny, wierny..., te i masa innych pozytywnych cech, charakteryzujących berneńczyka sprawiły, że jest to idealny pies rodzinny. Poznajmy bliżej opis psów tej rasy.

czytaj całość »
Owczarek niemiecki - opis rasy, charakter i pielęgnacja
Owczarek niemiecki - opis rasy, charakter i pielęgnacja

Owczarek niemiecki - lojalny, odważny, wierny..., te i masa innych pozytywnych cech, charakteryzujących owczarka sprawiły, że jest to jedna z najpopularniejszych na świecie i w Polsce ras psów. W Polsce szeroko rozpowszechniony w popkulturze przez takie seriale jak: kultowy serial "Czterej pancerni i pies", "Przygody psa Cywila", "Komisarz Rex", "Komisarz Alex". Poznajmy bliżej opis psów tej rasy.

czytaj całość »
Opis rasy psa - Beagle
Opis rasy psa - beagle

Beagle to psy myśliwskie, ale tak przyjazne i łagodne, że stały się popularnymi psami rodzinnymi. Emanują życzliwością, łatwo przystosowuje się do reguł postępowania w rodzinie, towarzyski i tolerancyjny wobec innych zwierząt, trochę uparty. Myślisz o adopcji psa? Zapoznaj się z informacjami o tej rasie.

czytaj całość »
Opis rasy psa - Akita Inu
Opis rasy psa - Akita Inu

Akita inu to pies uważany za pięknego, lojalnego i szlachetnego. Jest też bardzo uparty, trudny do wyszkolenia i kapryśny. Jeśli rozważasz adopcję psa i bierzesz pod uwagę akitę ,zapoznaj się z informacjami o tej rasie.

czytaj całość »
Corgi (Welsh Corgi Pembroke) - opis rasy psa
Opis rasy psa - corgi

Około 1200 lat p.n.e. Celtowie sprowadzili corgi do północnej Walii. Tam, głównie w hrabstwie Cardiganshire przetrwały wieki, praktycznie bez zmian. Z czasem trafiły do południowej Walii, gdzie w hrabstwie Pembrokeshire krzyżowały się z psami skandynawskimi- szpicami pasterskimi. Powstały więc dwie odmiany corgi -ta z hrabstwa Cardiganshire i ta z hrabstwa Pembrokeshire. W 1934 roku każdą odmianę uznano za odrębną rasę i zakazano ich krzyżowania. 

czytaj całość »
Opis rasy psa - Pomeranian
Opis rasy psa - Pomeranian

Pomeranian inaczej szpic miniaturowy, Pommer, Pommerlo. Jest to rasa psów miniaturowych, zaliczana przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI) do psów do towarzystwa. 

czytaj całość »
Opis rasy psa - Maltańczyk
Opis rasy psa - Maltańczyk

Maltańczyki zwane inaczej biszonami maltańskimi zaliczane są przez FCI do grupy psów do towarzystwa. W Polsce pierwsze wzmianki o maltańczykach pochodzą z 1320 roku. Jednym z bardziej znanych polskich przedstawicieli tej rasy był Kasperek, przywieziony w 1791 roku z Wiednia dla starościny Anny Szaniawskiej. Poeta Jan Ursyn Niemcewicz uwiecznił go w utworze "Oda do Kasperka". O innym maltańczyku Jan Andrzej Morsztyn napisał wiersz "Nagrobek Perlisi".  Pierwszy wystawowy polski maltańczyk- Sułtan został zaprezentowany na wystawie psów w 1900 roku. Pierwsza powojenna, znana też za granicami Polski hodowla maltańczyków "Biała Chryzantema"została założona w 1953 roku. Z hodowli tej wywodzi się wielu championów, a także interchampionów. 

czytaj całość »
Opis rasy psa - Cavalier King Charles Spaniel
Opis rasy psa - cavalier

Przodkami małych spanieli były psy myśliwskie- hiszpańskie i francuskie płochacze polujące na niewielkie zwierzęta, najczęściej ptactwo. Ich potomkowie byli ulubieńcami arystokracji. Swoją nazwę zawdzięczają królowi Anglii Karolowi IITak umiłował pieski tej rasy, że nadał im ustawowe pozwolenie  na dostęp do wszystkich miejsc w palacu

czytaj całość »
Jaką rasę psa wybrać gdy mamy dzieci? Psy polecane dla rodziny
Jaką rasę psa wybrać gdy mamy dzieci

Prawie każdy rodzic wcześniej, czy później słyszy-" mamo, tato chcę pieska".Nie ulegajmy takim prośbom, bez gruntowego przemyślenia, jak zmieni się życie rodziny z nowym domownikiem. Pies to nie zachcianka czy zabawka. Nie powinno się go oddawać, bo się znudził, czy nie dajemy sobie rady z dodatkowymi obowiązkami i kosztami. Rozważmy wszystko dokładnie. 

czytaj całość »
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
Wysyłka gratis już od 199zł
Szybka dostawa
Szybka dostawa
Wysyłka w 24h w dni robocze
Bezpieczne Zakupy
Bezpieczne Zakupy
Nasz sklep jest szyfrowany SSL
Przyjazne wsparcie
Przyjazne wsparcie
Jesteśmy zawsze gotowi Ci pomóc
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl