VetAmicus
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Wpisz nazwę, markę lub cechę...
Menu

Co nas wyróżnia?

Walcz z pchłami i kleszczami, dbając o zdrowie swojego psa za pomocą naszych specjalistycznych preparatów. W Vetamicus.pl oferujemy szeroką gamę produktów, które są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne dla Twojego czworonożnego przyjaciela. Od szamponów i obroży po krople, znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby utrzymać psa w dobrej kondycji i ochronić go przed szkodliwymi pasożytami.

Preparaty na pchły i kleszcze dla psa

Dlaczego warto stosować preparaty na pchły i kleszcze dla psa?

Pasożytnictwo to sposób życia wielu owadów i pajęczaków. Część z nich dostosowała się do żerowania na organizmach psów i kotów. Najczęściej spotykanymi pasożytami psów i kotów są pchły należące do owadów i kleszcze należące do pajęczaków. Nakłuwają skórę psa lub kota, aby dostać się do jego krwi. Przy okazji mogą przekazać do krwi  pewne rodzaje wirusów i bakterii chorobotwórczych. Przenoszą w taki sposób np. wirusowe zapalenie mózgu, boreliozę, anaplazmozę  i babeszjozę. Są to choroby bardzo groźne, mogące doprowadzić do śmierci psów i kotów. Żerowanie pasożytów na skórze psów i kotów powoduje silny świąd, a nawet niekiedy reakcje alergiczne np. alergiczne pchle zapalenie skóry. Opiekunowie psów powinni więc zabezpieczyć swoich podopiecznych przed dokuczliwymi i groźnymi pasożytami. Pasożyty te, mogą trafić na ciało psa podczas spaceru, ale też mogą być na roślinach na podwórku, gdzie pies swobodnie biega. Zdarza się, że kleszcze atakują też w ciepłe zimowe dni.

Jakie są preparaty na pchły i kleszcze dla psa?

Dla ochrony  psa przed pchłami i kleszczami stosuje się odpowiednie substancje chemiczne- o charakterze odstraszającym lub owadobójczym. Substancje takie zawarte są w produktach takich jak:

-obroże przeciw pchłom i kleszczom. W zależności od substancji czynnej, którą obroża jest nasączona działa odstraszająco na kleszcze lub je zabija. Obroże odstraszające są tańsze. Obroże zapewniają ochronę przez kilka miesięcy. Efekt ochronny pojawia się po 48 godzinach od założenia obroży. Obroża powinna być założona na tyle ciasno, żeby substancja czynna przenikała z obroży do skóry psa. Obroże są wodoodporne, ale zabrudzenia obroży utrudniają przenikanie substancji przeciw kleszczom do skóry. Warto zapoznać się też z ograniczeniami wiekowymi stosowania obroży przeciw kleszczom.

-krople na pchły i kleszcze- najskuteczniejszy środek

-szampony, pudry, spraye, pianki przeciw pchłom i kleszczom. Zwykle nie mają dużego stężenia substancji czynnej. Działają odstraszająco na kleszcze. Szampony niszczą kleszcze w czasie kąpieli. Stosowanie sprayów jest dość czasochłonne. Należy bowiem spray rozprowadzić równomiernie na sierści psa. Dlatego spraye częściej stosowane są dla psów małych ras. Szampony, pudry, pianki przeciw kleszczom można stosować również do ochrony szczeniąt. Efekt ochronny przed kleszczami uzyskuje się natychmiast po zastosowaniu. 

- tabletki przeciw pchłom i kleszczom. Nie mogą być stosowane do ochrony przed kleszczami u wszystkich psów. Dość kłopotliwe może być też ich podawanie. Niekiedy trudno przekonać psa do połknięcia tabletki. Można tabletkę przeciw kleszczom przemycić w smakołyku. Po jej podaniu obserwujmy uważnie psa, czy nie zwymiotuje tej ochrony przed kleszczami. 

Czy preparaty na pchły i kleszcze dla psa są bezpieczne?

Przy stosowaniu odpowiedniego produktu ważna jest nie tylko jego skuteczność, ale i bezpieczeństwo stosowania. Zawsze kupując odpowiedni produkt, należy zapoznać się z informacjami na dołączonej do produktu ulotce. Jeśli zastosujemy się do tych informacji, pies będzie bezpieczny. W zależności od rodzaju substancji czynnej zawartej w preparacie można preparat podać psom w odpowiednim wieku i o odpowiedniej wadze. Ważne jest też przy podawaniu określonego preparatu, uwzględnienie stanu zdrowia zwierzęcia. Niektórych preparatów nie wolno łączyć z lekami przeciwzapalnymi. Pamiętajmy, że niektóre  preparaty przeciw pchłom i kleszczom mogą być stosowane u psa, a u kota nie. Chodzi o preparaty zawierające permetrynę- jest szkodliwa dla kotów. Preparaty zawarte w obrożach przeciwpchelnych są bezpieczne dla psów, ale obroża zbyt ciasno zapięta na szyi zwierzęcia jest dla niego zagrożeniem- utrudnia oddychanie.

Najskuteczniejszy środek na pchły i kleszcze dla psa

Najskuteczniejszym preparatem przeciw pchłom i kleszczom są krople  dla psa spot- on. Z tego powodu krople dla psa są najczęściej wybierane. Dodatkową  zaletą kropli na pchły i kleszcze jest łatwość  ich aplikacji. Do opakowania dołączona jest pipeta. Pipeta ułatwia precyzyjną aplikację. Należy nakraplać pipetą krople na skórę między rozchyloną sierścią, najlepiej na karku, aby pies nie mógł ich zlizać. Preparat w zależności od substancji czynnej  wchłaniany jest do krwi i zabija kleszcze i pchły pijące taką krew, albo przenika do gruczołów łojowych i staje się składową częścią łoju wydzielanego na skórę  psa. Pchły i kleszcze mając kontakt z warstwą łoju pokrywającego skórę psa są zabijane. W pierwszym przypadku giną napiwszy się krwi, w drugim tylko przez kontakt z warstwą lipidową naskórka. Krople dla psa mogą być jednoskładnikowe lub wieloskładnikowe. Większość rodzajów kropli dla psa chroni przed pchłami i kleszczami przez 4 tygodnie. Należy zapewniać ciągłość takiej ochrony przed pchłami  i kleszczami, regularnie aplikując krople dla psa na jego skórę. Krople dla psa można podawać zwierzętom począwszy od 10 tygodnia życia. Dawka aplikowanych kropli dla psa musi być dobrana do jego wielkości. Po aplikacji nie powinniśmy kąpać psa przez minimum 3 dni, aby substancje czynne zawarte w kroplach na pchły i kleszcze mogły skutecznie się wchłonąć.

Dobra ochrona psa przed kleszczami pozwala na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia psa. Dobrym pomysłem jest jednoczesne stosowanie dwóch sposobów ochrony przed kleszczami np. obroży i tabletek.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl