Dlaczego VetAmicus?
Wysyłka z własnego magazynu,
Następnego dnia produkt jest u Ciebie
Najkorzystniejsze ceny,
Duży wybór form płatności
Najwyższej jakości obsługa klienta
Kupujesz od lekarza weterynarii

Kategorie
-
Karma weterynaryjna dla psa (224)
-
Sucha karma (115)
-
Mokra karma (84)
-
Alergia (50)
-
Cukrzyca (15)
-
Nerki i układ moczowy (50)
-
Nadwaga (28)
-
Rekonwalescencja (5)
-
Po sterylizacji (8)
-
Serce (5)
-
Stawy (15)
-
Wątroba (22)
-
Zęby (1)
-
Żołądek i jelita (67)
-
Karmy dietetyczne dla psa (45)
-
Karma weterynaryjna dla psa Royal Canin (54)
Producent
Przeznaczenie diety
Postać diety
Smak diety
Właściwości hipoalergiczne
Cena
-
od
do
Promocja
Oferujemy karmy dla psów szczególnego żywienia, zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii. Jeśli więc potrzebna Ci karma weterynaryjna dla psa, sklep VetAmicus zapewnia do niej dogodny dostęp. Dzięki naszej ofercie możesz zapewnić swojemu pupilowi diety weterynaryjne w rozsądnej cenie.
Polecane artykuły o żywieniu psów znajdziesz tutaj. Więcej o chorobach psów oraz ich leczeniu przeczytasz na naszym blogu





























Co to jest karma weterynaryjna?
Karma dla psa weterynaryjna - zadbaj o odpowiednie jedzenie
Niektóre psy mogą wymagać specjalnego żywienia ze względu na przypadłości gastryczne, alergie pokarmowe, cukrzycę, schorzenia skórne czy problemy z wagą. Taka sytuacja wymaga zastosowania specjalnie przygotowanej diety weterynaryjnej, którą ustala specjalista prowadzący opiekę medyczną nad czworonogiem. Sklep VetAmicus oferuje karmy przeznaczone zarówno do najpowszechniejszych diet, jak również żywienia w mniej popularnych przypadkach zdrowotnych. Wśród nich dostępne są karmy weterynaryjne dla psa pod postacią suchej i mokrej karmy, a oferta skupia się wyłącznie na renomowanych produktach cenionych producentów.
Jakie są rodzaje karm weterynaryjnych dla psów?
W zależności od szczególnych potrzeb żywieniowych chorych psów możemy podzielić diety weterynaryjne na:
- Karmy weterynaryjne dostosowane dla zwierząt z alergią
- Karmy weterynaryjne dla psów z cukrzycą
- Karmy weterynaryjne wspierające drogi moczowe
- Karmy weterynaryjne z obniżoną zawartością kalorii dla psów z nadwagą i otyłością
- Karmy weterynaryjne ograniczające problemy skórne i wpierające okrywę włosową
- Karmy weterynaryjne dla psów z chorą wątrobą
- Karmy weterynaryjne dostosowane dla zwierząt z wrażliwym przewodem pokarmowym
- Karmy weterynaryjne z dodatkową zawartością substancji chondro protekcyjnych
- Karmy weterynaryjne ze składnikami kojącymi nerwy
- Karmy weterynaryjne dla zwierząt po sterylizacji
- Karmy weterynaryjne dla psów z chorymi nerkami
- Karmy weterynaryjne dla pupili po zabiegach operacyjnych oraz po chorobach
- Karmy weterynaryjne dla psów z chorą tarczycą
- Karmy weterynaryjne wspierające serce psa
- Karmy weterynaryjne wspierające zdrowie i higienę jamy ustnej
Wybór karmy weterynaryjnej dla psa
Wiemy, jak ważne jest indywidualne podejście do każdego schorzenia, z jakim borykają się nasi pupile. Dieta psa obciążonego problemem zdrowotnym oraz karma musi się znacząco różnić od diety psa zdrowego. Dlatego oferowane przez nas karmy weterynaryjne dla psów z chorą trzustką lub innymi schorzeniami mają starannie wyselekcjonowany skład i odpowiednio dobrane proporcje. Dzięki temu są one w stanie jak najlepiej wspomóc kurację i powrót do zdrowia. Coraz częstszym problemem dotykającym zwierzęta domowe są choroby układu pokarmowego oraz alergie pokarmowe. Niestety wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że dieta naszych zwierząt powinna się różnić od diety człowieka i najlepsza w takim przypadku będzie karma weterynaryjna dla psa.
Co to jest karma weterynaryjna?
Są zwierzęta cierpiące na różne schorzenia. Pomagamy im nie tylko farmakologicznie, ale w wielu przypadkach przez dietoterapię. Stosujemy wtedy specjalistyczne karmy weterynaryjne.
Karmy weterynaryjne są to karmy specjalistyczne, przeznaczone dla psów i kotów chorych. Zwykle stanowią podstawę codziennego żywienia chorego zwierzęcia. Stosowane powinny być w przebiegu określonych chorób, wspomagając ich leczenie. Jeśli zwierzę cierpi na chorobę przewlekłą, nieuleczalną, powinny być stosowane przez całe życie chorego zwierzaka, jeśli choroba zostaje wyleczona, zwierzę może przejść na karmę bytową. Karmy takie mogą być też stosowane w określonych fazach rozwojowych zwierząt np. w czasie ciąży czy laktacji. Niekiedy mogą być stosowane profilaktycznie.
Jakie są cechy karm weterynaryjnych?
Zapewniają niezbędne do życia składniki odżywcze, odpowiednio zbilansowane
Zawierają takie proporcje składników pokarmowych, jakie są w stanie ograniczyć objawy choroby lub spowolnić jej przebieg
- Mają ograniczać negatywne skutki związane z chorobą np. wychudzenie, kacheksję
- Działają synergistycznie z podawanymi choremu zwierzęciu lekami
- Zawierają tylko naturalne produkty, bez konserwantów, sztucznych barwników czy sztucznych substancji aromatyzujących.
- Są dedykowane dla zwierząt z określoną jednostką chorobową
- Muszą być smaczne- chore zwierzęta często mają osłabiony apetyt, wyjątkowy smak powinien zachęcać je do jedzenia
Kiedy podawać karmę weterynaryjną?
Jeśli zwierzę ma zdiagnozowaną określoną jednostkę chorobową, lekarz może zalecić podawanie określonej karmy specjalistycznej( weterynaryjnej).
Każdy rodzaj schorzenia powoduje zmianę funkcjonowania organizmu i wymaga dostarczania odpowiednich składników ograniczających nieprawidłowe funkcjonowanie. Dlatego przy różnych chorobach stosuje się odpowiednio dobrane karmy weterynaryjne. Przykładem może być znaczenie odpowiedniego żywienia psa cierpiącego na niewydolność nerek
Dieta przy tej chorobie ma ograniczyć podaż składników obciążających pracę nerek, oraz łagodzić nieprzyjemne objawy mocznicy, czyli nudności i wymioty. Pozwala też na spowolnienie postępów choroby. Karma dla chorego psa musi zawierać ograniczoną ilość białka, potasu, fosforu i sodu, a jednocześnie musi dostarczyć odpowiednią ilość kalorii. Metabolizm białek jest przyczyną tworzenia mocznika, ale nie można białka całkowicie wyeliminować z diety- jest niezbędne do budowy i funkcji organizmu. Karma psa z chorymi nerkami powinna zawierać nie więcej niż 2- 3,3g białka/kg masy ciała dziennie. Najwygodniejsza, karma to gotowa karma weterynaryjna. Dla psów z chorymi nerkami są one oznaczone napisem Renal. Jeśli pies odmawia jedzenia takiej karmy, zostaje opcja przygotowywania jedzenia domowego, żeby pomóc pupilowi w dochodzeniu do zdrowia.
Najczęściej lekarz przepisuje odpowiednią karmę weterynaryjną dla kota lub psa w przypadku schorzeń takich jak:
- Nadwaga lub otyłość zwierzęcia
- Chorób nerek skutkujących ich niewydolnością lub kamicą moczową
- Schorzeń jelitowych
- Alergii skórnych i pokarmowych
- Cukrzycy
- Zaburzeń działania wątroby i trzustki
- Zaburzeń układu krążenia
- Dysplazji stawów
- Osłabienia układu kostnego
Karmy na specjalne potrzeby zwierząt.
- Zdarza się, że niektóre zwierzęta zdrowe potrzebują również specjalistycznej karmy weterynaryjnej. Dotyczy to karm dostosowanych do określonego etapu życia zwierzęcia. Przykładem może być okres szczenięcy u psów w fazie odstawiania od żywienia mlekiem matki i rozszerzania diety o stałe pokarmy. Podaje się szczeniętom specjalistyczną karmę, pozwalającą na zmianę diety bez uszczerbku na zdrowiu i kondycji zwierzęcia. Karma ta jest stosowana przez krótki czas, jest przejściowa.
- Będące w ciąży i w okresie laktacji suczki maja szczególne zapotrzebowanie na określone składniki pokarmowe- białka, minerały, witaminy. Odpowiednie dla nich karmy weterynaryjne stosowane w tych szczególnych okresach życia zapewni dobrą kondycję matkom, jak i ich potomstwu.
- Innym przykładem są karmy dla zwierząt kastrowanych lub sterylizowanych. Zwierzęta te często są zagrożone otyłością, co może skutkować chorobami układu krążenia i układu kostnego, a szczególnie stawów. Dodatkowo kastraci mają większą zapadalność na kamice układu moczowego. Odpowiednia veterinary diet zapobiega takim skutkom sterylizacji.
- Również zwierzęta po przebytych chorobach lub zabiegach chirurgicznych, znajdujące się na etapie rekowalescencji potrzebują szczególnej, mocno sprzyjającej powrotowi do zdrowia i dobrej kondycji specjalistycznej karmy.
Pamiętajmy, że karmy weterynaryjne stosowane są jako uzupełnienie terapii w przebiegu licznych chorób oraz przy szczególnych potrzebach zwierząt. Decyzję o wyborze takiej karmy i czasu jej stosowania podejmuje lekarz, a opiekun psa powinien tę decyzję respektować i nie wprowadzać samodzielnie żadnych zmian w żywieniu swojego podopiecznego. Pamiętajmy, że chodzi o zdrowie i życie zwierzęcia. Nie zapominajmy, że niezależnie od tego, czy wybrana została sucha, czy mokra karma weterynaryjna, należy zadbać o nieograniczony dostęp zwierzaka do świeżej, czystej i zimnej wody.
W naszym sklepie zoologicznym mamy szeroką ofertę karm weterynaryjnych dla psów- zarówno suchych jak i mokrych- z wiodących na rynku marek: Royal Canin, Brit, Hills, VetExpert, Calibra.
Problemy gastryczne - karma weterynaryjna
Postępowanie w przypadku problemów gastrycznych obejmuje zastosowanie łagodnych, łatwostrawnych diet i karm, a terapią swoistą jest zastosowanie diet eliminacyjnych lub hipoalergicznych, z ograniczoną zawartością tłuszczu oraz bogatych we włókno. Wszystkie nasze karmy weterynaryjne dla psów spełniają te wymagania. Warto też jednak pamiętać o tym, że taie pożywienia równie dobrze można przygotować samemu w domu. Powinno się ona składać z gotowanego drobiu (bądź chudego mięsa), chudego twarogu, gotowanego ryżu, gotowanych ziemniaków lub ich połączeń. Popularną karmą dla psa jest jedna część gotowanego kurczaka bądź twarogu i dwie części gotowanych ziemniaków. Dzięki małej zawartości tłuszczu karma taka jest łatwostrawna. Mała zawartość laktozy z kolei zapobiega upośledzonemu wchłanianiu. Taką karmę weterynaryjną powinno się podawać często, w małych porcjach. Aż do ustania dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, wracając stopniowo do normalnej diety.
Przy podejrzeniu alergii bądź nietolerancji pokarmowej należy zastosować dietę eliminacyjną. Może ona zawierać takie same składniki, jak w diecie łatwoprzyswajalnej, należy jednak pamiętać aby podawać psu karmę weterynaryjną, której wcześniej albo wcale nie jadł, albo taką, która wykazuje jak najmniejsze działanie uczulające. Takie diety powinno się stosować ok 7 tygodni, aby można było dokładnie określić ich skuteczność. Zwierzę nie powinno w tym czasie otrzymywać żadnego innego pokarmu oraz smakołyków.
Przykłady karmy dla psa na alergię pokarmową do przygotowania w domu:
- 1 część gotowanego chudego mięsa z kurczaka lub indyka i 2 porcje gotowanych ziemniaków
- 1 część chudego twarogu i 2 porcje gotowanych ziemniaków
- 1 porcja gotowanej białej ryby i 2 porcje gotowanych ziemniaków.
Karma weterynaryjna dla psa - schorzenie układu moczowego
Kolejna grupa chorób, wymagająca zastosowania specjalistycznej karmy dla psa są to schorzenia układu moczowego. Właściciele czworonogów często są w stanie sami stwierdzić problem tej natury u swoich zwierzaków. Częstymi objawami w przebiegu tych chorób są: zwiększona częstotliwość oddawania moczu( częstomocz) czy utrudnione oddawanie moczu, któremu towarzyszy parcie (stranguria). Czasami potrzebne są dodatkowe badania do postawienia dalszej diagnozy, takie jak badanie moczu, czy badanie USG. Ważny jest także odpowiedni dobór karmy weterynaryjnej.
Oczywiście nie każdy ma czas i warunki do tego, by samodzielnie przygotowywać pożywienie dla swojego psa. Właśnie dlatego, w przypadku jakichkolwiek dolegliwości Twojego pupila, warto zdecydować się na karmę weterynaryjną dla psa, którą zamówisz w naszym sklepie.