VetAmicus
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

dodaj do listy życzeń
Menu

Dlaczego VetAmicus?

Oferujemy elektrolity w formie płynnych koncentratów i sypkich preparatów dla cieląt po przebyciu biegunki. Skuteczne rozwiązania dla Twojego gospodarstwa.

Jednym z najważniejszych etapów rekonwalescencji u cieląt po przebytej biegunce jest podawanie elektrolitów. Preparaty te nawadniają organizm, umożliwiają stabilizację gospodarki wodno-elektrolitowej oraz zapobiegają dalszej utracie minerałów i witamin. Ważne jest też szybkie i skuteczne podawanie elektrolitów cielętom, gdyż nawet kilkudniowa biegunka może skutecznie odwodnić zwierzęta. Proponowane przez nas produkty dostępne są w postaci łatwo przyswajalnych proszków oraz koncentratów dodawanych bezpośrednio do wody.

Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat biegunek u cieląt

Elektrolity dla cieląt

Calf Lyte PLUS 24 x 100 g Calf Lyte PLUS 24 x 100 g
Producent: Vetoquinol
Cena: 348,97 zł
zobacz więcej
Biowet Rehydrat C 10 x 100 g Biowet Rehydrat C 10 x 100 g
Producent: Biowet
Cena: 94,80 zł
szt.
zobacz więcej
Jfarm RehyWet 8 kg - elektrolity dla cieląt Jfarm RehyWet 8 kg - elektrolity dla cieląt
Producent: JFarm
Cena: 350,00 zł
szt.
zobacz więcej
PBN Hydropast elektrolity dla cieląt 100 ml PBN Hydropast elektrolity dla cieląt 100 ml
Producent: Pbn
Cena: 22,00 zł
zobacz więcej
ScanVet HydroCeum - elektrolity 500 ml ScanVet HydroCeum - elektrolity 500 ml
Producent: ScanVet
Cena: 42,89 zł
szt.
zobacz więcej

Pielęgnacja cieląt wymaga dużej uwagi i dbania o każdy szczegół. Warto pamiętać, że cielęta są bardzo wrażliwe na zmiany środowiskowe oraz mogą często chorować. Dlatego też konieczne jest zapewnienie im optymalnych warunków do rozwoju. W tym celu należy pamiętać o podawaniu odpowiednich elektrolitów w przypadku stwierdzenia biegunki

Dlaczego trzeba podawać elektrolity dla cielaków z biegunką?

Cielaki są bardzo wrażliwymi zwierzętami i łatwo się odwadniają. W tym celu należy pamiętać o podawaniu odpowiednich elektrolitów w przypadku stwierdzenia biegunki. Elektrolity pozwalają na uzupełnienie płynów ustrojowych, a także dostarczają organizmowi ważnych składników mineralnych i energetycznych.

Jak często poić cielaka z biegunką?

Cielaka z biegunką należy poić często, minimum 3-4 razy dziennie, aby uzupełniać straty płynów wynikające z biegunki. Najlepiej podawać małe ilości płynu, ale często. Pamiętaj, aby dostarczać organizmowi odpowiednie elektrolity — szczególnie wapń, magnez i potas.

Jak podawać elektrolity dla cieląt?

Podawanie elektrolitów dla cieląt można zacząć od dodatku do mleka preparatów elektrolitowych, jednak w cięższych przypadkach należy zastosować kroplówkę oraz wlew za pomocą sondy. 

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl