VetAmicus
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Wpisz nazwę, markę lub cechę...
Menu

Co nas wyróżnia?

Koty są naszymi zwierzętami domowymi, które mają wiele różnych potrzeb. Właściciele kotów muszą więc kupować dla nich akcesoria, aby zapewnić im wszystko, czego potrzebują. Akcesoria dla kota obejmują takie rzeczy, jak: kuwety i żwirek, miseczki na jedzenie i picie, piłki i zabawki oraz legowiska. Koty mogą też potrzebować dodatkowej pomocy w utrzymaniu higieny ciała — na przykład szamponu do kąpieli lub grzebienia dla kota.

Akcesoria dla kota

Moser szczotka Premium Slicker dla psa i kota Moser szczotka Premium Slicker dla psa i kota
Producent: Moser
Cena:

51,88 zł

zobacz więcej

Akcesoria dla kota — co każdy właściciel powinien mieć ?

Kiedy w naszym domu pojawia się kot, musimy wziąć odpowiedzialność za jego życie i zdrowie. Używając odpowiednich akcesoriów dla kota, możemy go zadowolić i zachować w domu czystość. Jakie więc akcesoria i produkty do pielęgnacji przydadzą się, kiedy przygarniemy kota? Możesz wybierać z dużej oferty obroży, szelek i smyczy dla kota, zabawek dla kotów oraz rzeczy do pielęgnacji kota.

Akcesoria do karmienia i przechowywana kociej karmy.

Potrzebne będą przede wszystkim miska dla kota. Mogą być plastikowe, ceramiczne lub metalowe. Zawsze powinny być szerokie i w miarę płaskie, z niskim rantem. Miski, w czasie kiedy kot je mogą się przesuwać- zwłaszcza miski plastikowe i metalowe. Powinny więc być na gumie. Miski ceramiczne są ciężkie i nie przesuwają się podczas jedzenia. Niektóre rodzaje misek są obrotowe i możliwa jest zmiana kąta nachylenia miski, co ułatwia kotu jedzenie. Miski muszą być łatwe do mycia. Metalowe i ceramiczne są zwykle droższe, ale nie przesiąkają zapachem karmy. Są też automatyczne dozowniki karmy- polecane zwłaszcza dla kotów, które na długi czas pozostają same w domu.

Pod miski, dla zachowania czystości podłogi dobrze jest położyć specjalne podkładki. 

Nie wszystkie koty chętnie piją wodę z miski. Dla takich kotów zachętą do picia  będą specjalne poidełka z przepływającą wodą.

Do przechowywania i dozowania karmy służą rozmaite pudełka z pokrywkami i specjalne łyżki- do dozowania karmy mokrej. Zaczęte opakowanie karmy mokrej należy przechowywać w lodówce.

Najpopularniejsze akcesoria dla kotów, czyli drapaki dla małych pupili

W kociej naturze leży konieczność ostrzenia pazurków- poprzez drapanie. Nie można oduczyć kota drapania, ale można nauczyć go, żeby nie wykorzystywał do tego celu naszych mebli czy dywanów. Musimy zainwestować w drapak. Drapak może być stojący- mały, średni lub duży, wiszący na ścianie, czy mieć postać maty leżącej na podłodze. Jaki drapak wybierzemy, to zależy od wielkości i aktywności naszego kota. Niekiedy dobrze jest rozmieścić w domu, w różnych miejscach kilka drapaków. Mogą też być częścią składową tunelu lub domku dla kota. Wiele rodzajów drapaków zawiera przyczepione zabawki, półki na różnych wysokościach, czy też legowiska do spania.

Akcesoria dla kotów przystosowane do odpoczynku

Koty spędzają w ciągu doby wiele godzin odpoczywając, śpiąc, myjąc się. Potrzebują do tego miejsca, w którym będą czuć się bezpiecznie i wygodnie. Najczęściej wykorzystywane są do kociego relaksu legowiska, miękkie i łatwe do utrzymania w czystości. Powinny być na tyle duże, aby kot mógł się w nich swobodnie wyciągnąć. Legowiska powinny być ułożone w miejscu zacisznym, gdzie nic nie będzie zakłócało kociej drzemki. Legowiska mogą być też instalowane na parapecie tzw. parapetnik. Kot swobodnie może wyglądać przez okno i obserwować otoczenie. Legowiska mogą być tez częścią drapaka stojącego lub kociego domku. Są też legowiska w postaci hamaków do zawieszenia np. w oknie. Oferta handlowa dotycząca legowisk jest bardzo bogata- bez trudu dobierzemy coś odpowiadającego naszemu kotu.

Jakie są akcesoria dla kotów wychodzących?

Kot wychodzącemu powinniśmy zapewnić bezpieczeństwo. Jeśli wyprowadzamy go na spacer, potrzebna będzie obroża dla kota lub szelki i smycz. Obroża i szelki muszą być dobrane do wielkości kota, wygodne, wykonane z bezpiecznego materiału. Smycz dla kota powinna być dość wąska i niezbyt długa, aby kot nie wemknął się w jakiś zakamarek, z którego trudno będzie go wyciągnąć. Obroża dla kota może być odblaskowa lub zawierać zamontowane światełko LED- zwiększa to bezpieczeństwo kota po zmierzchu, zwłaszcza kota samodzielnie wychodzącego. Dobrze, jeśli obroża dla kota jest tak skonstruowana, aby rozpinała się jeśli kot na niej zawiśnie- zwłaszcza obróżki kotów samodzielnie wychodzących. Do obroży dla kota należy przyczepić adresówkę z namiarami na opiekuna- na wypadek, gdyby kot się zagubił.

Koty samodzielnie wychodzące powinny mieć zapewnioną możliwość swobodnego wyjścia i powrotu do domu. Tę możliwość zapewnią specjalne drzwiczki montowane w drzwiach wejściowych czy w ścianie. Te, które zaopatrzone są w czujniki identyfikacyjne, nie otwierają się dla innych zwierząt. Takie drzwiczki mogą być też mocowane w drzwiach prowadzących do pomieszczenia z kuwetą.

Jakie wybrać akcesoria dla kota do jego transportu?

Na wypadek przeprowadzki, wyjazdu, a najczęściej wizyty u lekarza weterynarii potrzebne są transportery- rodzaj zamykanych klatek, na tyle dużych. aby pupil swobodnie się w nich mieścił i łatwych do czyszczenia. Zamiast transportera można wykorzystać torbę transportową lub specjalny plecak z karabińczykiem do przyczepienia kota. Jeśli kot jest przyzwyczajony, można go przewozić na siedzeniu samochodu z wykorzystaniem specjalnego fotelika. Przyda się też specjalna mata na siedzenie samochodu lub chłodząca mata dla pupila w czasie podróży w gorące dni.

Na co zwracać uwagę przy zakupie akcesoriów dla kota?

  • Właściwy rozmiar
  • tworzywo, z którego przedmiot jest wykonany
  • bezpieczeństwo stosowania 

Dobrej jakości akcesoria dla kota są niezbędne, aby zapewnić bezpieczny i komfortowe życie dla naszego pupilka. Pamiętajmy, żeby wybierać produkty od sprawdzonych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość swoich produktów. W swojej ofercie posiadamy szelki i smycze dla kotów, zabawki dla kotów oraz akcesoria dla kota ułatwiające jego pielęgnację.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl