VetAmicus
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Wpisz nazwę, markę lub cechę...
Menu

Co nas wyróżnia?

Karma i przysmaki dla kota to idealny sposób na urozmaicenie codziennej diety swojego ulubieńca. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór produktów dla kota, które pomogą Ci zadbać o jego dietę i zaspokoić jego apetyt.

Karma i przysmaki dla kota

  • nowość

Koty wychodzące i dziko żyjące polują. Kot potrafi dziennie upolować 10- 12 drobnych gryzoni. Zwykle łup jest w całości zjadany. Przeciętnie mysz waży 40- 50 gramów. Taka porcja wypełnia żołądek kota i nasyca go, ale na krótki czas. Po jej strawieniu kot rusza na następne polowanie. W ciele myszy znajduje się dużo aminokwasu tauryny. Organizm kota produkuje taurynę w niewielkiej ilości, koniecznie więc musi ją pobierać w zjadanym pokarmie. Tauryna jest niezbędna do prawidłowego działania mięśni, w tym mięśnia sercowego. Potrzebna jest do działania układu nerwowego i do prawidłowego widzenia. Jej niedobór powoduje degenerację siatkówki oka. Dodatkowo płyny ciała myszy nawilżają organizm kota. 

Koty niemogące polować muszą być karmione pokarmem zawierającym mięso. Jak żywić kota, aby nie doprowadzić do deficytów potrzebnych w jego organizmie składników? Oto kilka propozycji:

Domowe jedzenie dla kota

Możemy jedzenie dla kota podawać w postaci posiłków przygotowywanych w domu. Przygotowanie jedzenia domowego, które będzie zawierało wszystkie składniki odżywcze, w proporcjach potrzebnych w danej fazie rozwojowej naszego kociego podopiecznego nie jest sprawą łatwą. Wymaga wiedzy dotyczącej składu produktów, jakie jest na nie zapotrzebowanie kota, jaka jest kaloryczność danego pożywienia. Oprócz wiedzy potrzebujemy na przygotowanie takiego kociego posiłku odpowiednią ilość czasu. Znacznie lepiej- wygodniej dla człowieka i niejednokrotnie zdrowiej dla kota jest podawanie karmy gotowej.

Dieta BARF dla kota — oparta na surowym mięsie

Jest to swoista filozofia żywienia psów i kotów. Została opracowana przez australijskiego lekarza weterynarii Iana Billinghursta w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Weterynarz ten, na podstawie analizy przyczyn chorób psów doszedł do wniosku, że najważniejszą przyczyną jest dieta odbiegająca od naturalnej diety ich przodków. Dieta BARF, czyli biologicznie odpowiednie surowe mięso w odniesieniu do żywienia kotów zakłada, że idealny posiłek mięsny ma mieć skład podobny do składu chemicznego myszy. 

Są to karmy dla kotów zawierające wszystkie składniki pokarmowe w optymalnych ilościach i proporcjach, czyli są zbilansowane. Są przygotowywane według rygorystycznie przestrzeganych receptur. Na rynku jest bogata oferta takich karm dopasowanych do wieku kota, ale też uwzględniająca jego inne potrzeby. Są karmy np. dla kotek karmiących czy dla kotów wychodzących. Karmy pełnoporcjowej dla kota nie trzeba suplementować. Dodatkowo są bezpieczne- nie występuje w nich nic szkodliwego dla kota, żadnych syntetycznych składników czy bakterii. Dobre karmy dla kotów powinny zawierać około 80% mięsa. Przy stosowaniu takich karm nie ma potrzeby podawania surowego mięsa. Na opakowaniach tych karm jest zwykle zaproponowana wielkość dziennej racji pokarmowej dostosowana do wielkości kota. Karmy takie są suche i mokre. Można je kupić w różnych wersjach dostosowanych do rasy kota, jego wieku, jego indywidualnych potrzeb związanych ze stanem zdrowia i predyspozycjami smakowymi.

Karmy mokre dla kotów

Karmy mokre dla kotów są zwykle dla zwierzęcia bardziej atrakcyjne- lepiej pachną i smakują. Dodatkowo zawierając dość dużo wody zapewniają nawodnienie kociego organizmu. Ale karmy mokre szybko tracą świeżość. Większość z nas wychodzi do pracy zostawiając pupila na parę godzin w domu. Zdarzają się też sytuacje, że kot zostaje sam w domu nawet na dzień czy dwa. Zostawienie w jego miseczce większej ilości karmy mokrej nie zda egzaminu. Szybko obeschnie, przestanie apetycznie pachnieć, może nawet zacznie się psuć. Dlatego lepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach, będzie pozostawienie kotu karmy suchej.

Karma dla kota — sucha

Karma sucha dla kota jest łatwa do przechowywania i dozowania. Zawiera niewiele wody, jest więc bardzo treściwa. Karma dla kota zawiera odpowiedni zestaw składników odżywczych, witaminy i minerały. Daje uczucie sytości na 8- 10 godzin, można więc podzielić dzienną dawkę pokarmową na 2- 3 porcje. Dodatkowo podczas gryzienia karma sucha dla kota usuwa osad z kocich zębów. Karma dla kota — sucha to rodzaj pokarmu, który jest bardzo treściwy i zawiera niewiele wody. Jest on bogaty w odpowiedni zestaw składników odżywczych, witaminy i minerały, które są potrzebne Twojemu kotu do utrzymania jego zdrowia. Karma sucha dla kota może być podawana w formie 2- 3 porcji na dzień lub jednorazowo. Dzięki temu Twój kot będzie miał sytość przez 8- 10 godzin.

Karma mieszana — mokra karma dla kota z suchą karmą dla kota

Ale nie każdy pupil od razu zaakceptuje karmę suchą. Wielu właścicieli mruczków z powodzeniem stosuje karmę mieszaną. Najlepiej stosować ją w proporcji 9 : 1. Więcej karmy mokrej w ciągu dnia, ale naprzemiennie z niewielkimi ilościami karmy suchej. Pamiętajmy, że koty to rutyniarze. Przyzwyczajenie do jednego typu karmy może być tak silne, że kot za nic nie chce spróbować czegoś innego. Dobrze więc od wczesnego wieku przyzwyczajać kota do różnorodności jedzenia, w tym do karmy suchej.

Przysmaki dla kotów

Przysmaki dla kotów są urozmaiceniem zwykłej diety. Mają atrakcyjny smak i zapach. Sprawiają radość naszemu pupilowi. Można je wykorzystywać jako nagrodę, motywację, w celach zdrowotnych lub po prostu podawać przysmaki, aby sprawić kotu przyjemność. Na rynku jest bogata oferta najróżniejszych przysmaków dla kotów, Możemy bez trudu dobrać przysmaki dla kota w zależności od jego wieku, potrzeb zdrowotnych i preferencji smakowych kota. Przysmaki dla kotów mogą być suszone i naturalne, o różnych smakach- o smaku kurczaka, łososia, królika, owoców morza i wiele innych. Przysmaki mogą mieć dodatki witaminowe i zawierać tłuszcz z łososia. Są przysmaki dla kotów odkłaczające i takie, które oczyszczają zęby z kamienia. Formy  jakie mają przysmaki dla kotów są najróżniejsze- mogą mieć postać np. pasków, kosteczek, krokietów, filecików. Przysmaki i smakołyki dla kota mogą mieć też różną konsystencję. Niektóre z przysmaków i smakołyków dla kotów są bardziej miękkie, a inne twardsze. Dostosowujemy też formę do wielkości kota — przysmaki dla kotów miniaturowych będą miały inną formę niż te dla dużych kotów.

Nasz internetowy sklep zoologiczny Vetamicus.pl zawiera bogatą ofertę mokrych i suchych karm dla kotów różnorodnych firm, jak również bogaty wybór smakołyków i przysmaków dla kotów.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl