VetAmicus
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Wpisz nazwę, markę lub cechę...
Menu
Amerykański bobtail - niezwykła rasa kotów z charakterem
Amerykański bobtail - niezwykła rasa kotów z charakterem

Jeśli jesteś miłośnikiem kotów o niezwykłym wyglądzie i wyjątkowym charakterze, to amerykański bobtail może być rasą, której szukasz. Te urocze koty z krótkimi ogonami i niepowtarzalnym wyglądem zachwycają zarówno hodowców, jak i miłośników kotów na całym świecie.

czytaj całość »
Doberman – niezwykły przyjaciel i oddany strażnik
Doberman – niezwykły Przyjaciel i Oddany Strażnik

Jeśli szukasz psa, który jest jednocześnie odważny, inteligentny i lojalny, to Doberman może być idealnym wyborem dla Ciebie. Ten imponujący pies rasowy jest znany ze swojej elegancji, wrodzonego instynktu ochronnego i zdolności do pracy. W tym artykule zapoznamy się z historią, cechami charakterystycznymi i opieką nad Dobermanem.

 
czytaj całość »
Dog niemiecki - Potężny pies o łagodnym sercu
Dog niemiecki - Potężny pies o łagodnym sercu

Dog niemiecki, znany również jako niemiecki dog, jest jednym z najbardziej charakterystycznych i imponujących ras psów na świecie. Znany ze swojego potężnego wyglądu i niezwykłej postury, dog niemiecki jest jednocześnie przyjacielski, lojalny i łagodny.

czytaj całość »
Ogar polski - dumny przedstawiciel polskiej hodowli psów
Ogar polski- charakter i opis rasy

Ogary należy do grupy wyżłów. Od dawna nie jest wykorzystywany jako pies myśliwski. Zwykle jest trzymany jako pies rodzinny. Jest miły i przyjacielski, a jego instynkt myśliwski jest uśpiony. Jest psem inteligentnym i szybko się uczącym. Zawsze jednak zachowuje pewną dozę samodzielności mimo wielkiego przywiązania do rodziny. Jeśli zamierzasz kupić  lub adoptować psa weź pod uwagę ogara polskiego. Zapoznaj się z opisem tej rasy.

czytaj całość »
Owczarek kaukaski - potężny stróż o wielkim sercu
Owczarek kaukaski- charakter i opis rasy

Pies kaukaski, czyli owczarek kaukaski zwany jest też po prostu kaukazem. To pies silny, potężny odważny i niezależny. Silny instynkt terytorialny sprawia, że owczarek kaukaski jest doskonałym stróżem. Może być agresywny, zwłaszcza jeżeli jest niewłaściwie prowadzony. W Polsce jest wpisany na listę psów agresywnych. Na jego posiadanie potrzebne jest odpowiednie zezwolenie. Zapoznaj się z opisem tej rasy.

czytaj całość »
Wilczarz irlandzki- elegancja, siła i delikatność w jednym
Wilczarz irlandzki- charakter i opis rasy

Wilczarz irlandzki to rasa psów wywodzących się z Irlandii. Wciąż pozostaje chlubą narodową Irlandczyków. Wilczarze irlandzkie zaliczane są do grupy chartów. Inaczej zwane chartami irlandzkimi. Są pięknymi, smukłymi dostojnymi psami. Cechują się niewymuszoną elegancją ruchu. To rasa psów będących łagodnymi  olbrzymami z zacięciem łowieckim. Wilczarze irlandzkie są niezwykle zrównoważone i oddane opiekunowi. Wychowanie i utrzymanie tych psów jest dość kosztowne. Niestety nie żyją zbyt długo Jeśli myślisz o kupnie psa przeczytaj informacje dotyczące psów rasy wilczarz irlandzki.

czytaj całość »
Mastif tybetański - ponadczasowa potęga i dostojeństwo
Mastif tybetański- opis rasy

Starożytna, tajemnicza, owiana legendami  i do tego najdroższa rasa psów. Potężne, dumne, niezależne, ale również bardzo wierne i lojalne psy. Mastif tybetański- czym psy tej rasy się charakteryzują? Jaki jest ich charakter i dla kogo ta rasa jest dedykowana? Informacje znajdziesz w poniższym artykule.

czytaj całość »
Rottweiler- silny i wierny stróż
Rottweiler- opis rasy

Rottweilery to rasa psów o silnej osobowości. Mocna, muskularna sylwetka psa wzbudza respekt przed jego siłą. Inteligentny, wytrzymały i nieustępliwy rottweiler musi być wychowywany przez stanowczego i konsekwentnego opiekuna. Odpowiednio prowadzony jest psem spokojnym, opanowanym i nieszukającym zwady. Potrafi być najlepszym przyjacielem i najczulszym opiekunem człowieka. Poznajmy opis tej rasy.

czytaj całość »
Labrador retriever - czekoladowy, biszkoptowy czy czarny?
Labrador retriever

Rasa psów labrador retriever to według Związku Kynologicznego rasa należąca do psów aportujących, płochaczy i psów wodnych. Pierwszy człon nazwy wywodzi się od półwyspu Labrador w Kanadzie. Drugi człon wywodzi się od angielskiego czasownika "to retrieve" oznaczającego aportowanie, przynoszenie. Pisząc o labradorze retrieverze można używać samych superlatyw. Labrador retriever to rasa psów o ujmującym charakterze, błyskotliwej inteligencji i przyjacielskim, radosnym usposobieniu. Pies tej rasy jest wiernym i lojalnym towarzyszem człowieka. Potrafi okazywać miłość swojemu opiekunowi. Łatwy do wyszkolenia, posłuszny, łagodny. Jest doskonałym psem rodzinnym, ale i dla osób samotnych. Jeśli zastanawiasz się nad adopcją psa, zapoznaj się z opisem tej rasy psów.

czytaj całość »
Golden retriever - wierny towarzysz i przyjaciel na zawsze
Golden retriever - opis rasy psa

Golden retriever należy  przyjacielskich i uwielbiających przebywać ze swoją rodziną. Duży o pięknym umaszczeniu  o łagodnym charakterze z pewnością podbije serca wszystkich domowników. Jest jednak psem delikatnym, z którym trzeba się umiejętnie obchodzić. Zapoznaj się z artykułem opisującym tę rasę psów.

czytaj całość »
Nosówka u psa- objawy, leczenie i profilaktyka.
Nosówka u psa- objawy, leczenie i profilaktyka.

Wszystkim zwierzętom grożą rozmaite choroby, w tym zakaźne. Jedną z takich chorób jest nosówka. Zapadają na nią różne zwierzęta dziko żyjące, ale i nasi domownicy- psy. Jak pies może zarazić się nosówką? Jak rozpoznać nosówkę? Jak leczyć psa? Jak psa zabezpieczyć przed możliwością zarażenia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

czytaj całość »
Najczęstsze kocie choroby
Najczęstsze kocie choroby
Wszystkie zwierzęta częściej lub rzadziej chorują. Choroba jest skutkiem zaburzenia prawidłowej pracy jakiegoś narządu, czy całego układu. Koty należą do zwierząt ukrywających swoje złe samopoczucie, doskonale je maskują. Każdy troskliwy i odpowiedzialny opiekun powinien uważnie obserwować swojego pupila. Zauważenie objawów chorobowych u kotów nie jest wcale sprawą łatwą, ale kluczową dla postawienia szybkiej diagnozy. Dzięki temu będzie możliwe wdrożenie skutecznej, szybkiej terapii. Pamiętajmy też o profilaktyce pozwalającej na uniknięciu wielu ciężkich chorób u kotów. 
czytaj całość »
Wścieklizna u psa
Wścieklizna u psa

Wścieklizna to jedna z groźniejszych chorób zakaźnych różnych zwierząt, w tym psów i kotów. Może dotyczyć też zwierząt gospodarskich- bydła, świń, owiec, kóz, koni. Chorują na nią również zwierzęta dziko żyjące. Człowiek też może zachorować na wściekliznę. Jak uchronić swojego psa i kota przed zachorowaniem? Jakie są objawy wścieklizny? Co robić jeśli podejrzewamy możliwość wścieklizny u psa lub kota? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

czytaj całość »
Zgaga i refluks u psa
Zgaga i refluks u psa

Każdy z nas chciałby, aby jego pies czy kot był zdrowy i zadowolony z życia. Niestety, mimo starań opiekuna choroby i różne niedyspozycje zwierząt się zdarzają. Warto wiedzieć, jakie objawy u psa czy kota powinny wzbudzić czujność opiekuna. Poniższe informacje dotyczą pewnych nieprawidłowości działania układu pokarmowego, mianowicie refluksu i choroby refluksowej.

czytaj całość »
Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka
Wysyłka gratis już od 199zł
Szybka dostawa
Szybka dostawa
Wysyłka w 24h w dni robocze
Bezpieczne Zakupy
Bezpieczne Zakupy
Nasz sklep jest szyfrowany SSL
Przyjazne wsparcie
Przyjazne wsparcie
Jesteśmy zawsze gotowi Ci pomóc
Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl