VetAmicus
Koszyk
Zamknij
Kontynuuj zakupy ZAMAWIAM
suma: 0,00 zł
Ulubione produkty
Lista ulubionych jest pusta.

Wybierz coś dla siebie z naszej aktualnej oferty lub zaloguj się, aby przywrócić dodane produkty do listy z poprzedniej sesji.

Wpisz nazwę, markę lub cechę...
Menu

Dlaczego VetAmicus?

Suche karmy dla psów od sprawdzonych i renomowanych dostawców — właśnie to znajdziesz w sklepie VetAmicus. Oferujemy wyłącznie najlepsze produkty w atrakcyjnej cenie. Jeśli więc jesteś opiekunem czworonożnego pupila i chcesz mu zapewnić to, co najlepsze, sucha karma dla psa naturalna z naszej oferty będzie najlepszym rozwiązaniem.

Sucha karma dla psa - bytowa

Calibra Dog Premium Energy new 12 kg Calibra Dog Premium Energy new 12 kg
Producent: Calibra
Cena:

165,99 zł

szt.
zobacz więcej
Hill's SP Adult Medium chicken new 14 kg Hill's SP Adult Medium chicken new 14 kg
Producent: Hill's
Cena:

237,00 zł

zobacz więcej
Arion Care Joint - sucha karma na stawy 2 kg Arion Care Joint - sucha karma na stawy 2 kg
Producent: Arion
Cena:

49,19 zł

zobacz więcej
Arion Friends Bravo Croc 24/10 - 15 kg Arion Friends Bravo Croc 24/10 - 15 kg
Producent: Arion
Cena:

138,29 zł

szt.
zobacz więcej
Arion Friends Multi Vital Lamb & Rice 15 kg Arion Friends Multi Vital Lamb & Rice 15 kg
Producent: Arion
Cena:

150,09 zł

szt.
zobacz więcej
Arion Proffessional Bravo Croc 24/10 - 20 kg Arion Proffessional Bravo Croc 24/10 - 20 kg
Producent: Arion
Cena:

171,19 zł

szt.
zobacz więcej
Calibra Dog Life Adult Small breed lamb 1,5 kg Calibra Dog Life Adult Small breed lamb 1,5 kg
Producent: Calibra
Cena:

35,89 zł

zobacz więcej

Ze względu na zróżnicowanie pod względem smakowym i składnikowym, sucha karma dla psa naturalna zostanie dobrze przyjęta przez każdego czworonoga. Makroelementy zawarte w pokarmie poprawią stan zdrowia, kondycję skóry i sierści psa, jak również dostarczą niezbędnej energii i porcji witamin. Wygodne i praktyczne opakowania karmy bytowej dla psa ułatwiają dozowanie pożywienia, a atrakcyjna cena sprawia, że oferowane przez nas suche karmy są najlepszym wyborem dostępnym na rynku.

Karma bytowa dla psa — wybierz właściwie

Karma sucha jest zazwyczaj głównym elementem odżywienia naszych zwierzaków. Psy ją tolerują i chętnie jedzą. Na rynku jest mnóstwo firm oferujących przeróżnego rodzaju karmy, o różnych smakach i właściwościach. Jednakże wybór odpowiedniej karmy dla naszego zwierzaka powinien być wcześniej przemyślany. Dzięki temu zyskasz pewność, że karma bytowa dla psa, którą karmisz go codziennie, pozwala dostarczyć mu wszystko to, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Suche karmy dla psów — na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę czy zwykła karma uniwersalna będzie na pewno odpowiadać potrzebom naszego pupila. Psy w różnym wieku, oraz różnych ras potrzebują karm o różnych proporcjach składników. To samo tyczy się psów borykających się ze schorzeniami, takimi jak: cukrzyca, nadwaga, schorzenia dróg moczowych, czy alergia pokarmowa. Skład karm naturalnych specjalistycznych będzie odpowiednio dostosowany do konkretnych potrzeb psa. Bardzo ważne jest, aby stosować się do schematu podawania suchej karmy określonego przez producenta na opakowaniu, bądź zasięgnąć porady lekarza weterynarii. Wprowadzanie nowej karmy suchej dla psa powinno następować stopniowo, aby zaobserwować ewentualne nietolerancje pokarmowe.

Jaka jest najlepsza sucha karma dla psa?

Każdy właściciel psa chciałby, aby jego pupil był zdrowy, radosny, sprawny, chętny do zabawy i długowieczny. Różne czynniki wpływają na zdrowie i długość życia psa. Są to- przynależność do określonej rasy, wielkość, cechy dziedziczne, tryb życia no i żywienie. 

Pies powinien jeść tyle, ile potrzebuje do prawidłowego rozwoju i utrzymania odpowiedniej kondycji. A więc każdy pies ma indywidualne zapotrzebowanie na ilość i jakość karmy, ale to zapotrzebowanie zmienia się wraz ze zmianą etapów życia, zmianą aktywności fizycznej oraz zmianami fizjologicznymi związanymi z ciążą, laktacją, przebytymi chorobami i rekonwalescencji po przebytych chorobach. 

Psy należą do mięsożerców. Budowa i fizjologia układu pokarmowego jest typowa dla mięsożercy. Psy mają rozciągliwe żołądki pozwalające na pomieszczenie dość dużej porcji jedzenia. Dlatego większość psów jest karmiona jeden raz w ciągu doby. Ich jelita są krótkie, czas trawienia pokarmu wynosi około 24 godzin. W ślinie psa jest dużo mucyny, nadającej ślinie śluzowy charakter. Dzięki temu pies sprawnie połyka duże kęsy, nie krztusząc się, mucyna zmniejsza tarcie pokarmu o ściany przełyku. W żołądku utrzymywane jest bardzo niskie pH- około 1. Wynika z dużej ilości kwasu solnego. Pełni funkcje bakteriobójcze, rozpuszcza zjedzone kości, uaktywnia enzymy trawiące białko. W żołądku i jelicie psa wydzielane są duże ilości enzymów trawiących białka i tłuszcze- główne składniki pokarmu mięsnego. W jelicie pojawia się też niewielka ilość amylazy trawiącej skrobię- składnik roślin.

Psy potrzebują wielu substancji odżywczych. W ich codziennej diecie muszą być takie związki jak białko, tłuszcze, węglowodany, substancje mineralne, witaminy, i oczywiście dostateczna ilość wody. Podstawą żywienia psów jest mięso i inne produkty dostarczające białka.  Przyjmuje się, że zdrowy, dorosły pies potrzebuje 2- 2,5 g białka/ kilogram masy ciała/dobę. Podstawowym źródłem białka jest mięso . Jednakże mięso nie zaspokoi zapotrzebowania psiego organizmu na wszystkie substancje mineralne i witaminy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest uzupełnianie psiego pożywienia produktami roślinnymi- owocami i warzywami. Jednak nie wszystkie produkty roślinne są bezpieczne dla naszych czworonogów.

Prawidłowe żywienie psa jest więc niezmiernie ważne dla jego rozwoju, zdrowia i dobrego samopoczucia. Można psy karmić domowym jedzeniem, ale wygodniejsze i mniej czasochłonne jest podawanie gotowych karm. Mogą to być karmy suche i mokre.

Jakie są zalety suchej karmy dla psa?

Bardzo częstym wyborem opiekunów psów jest karma sucha. Jest łatwa do przechowywania ( bez lodówki) i dozowania. Zawiera mniej wody niż mokra karma dla psa, jest więc bardzo treściwa.  Zawiera odpowiedni zestaw składników odżywczych, witaminy i minerały. Daje uczucie sytości na 8- 10 godzin, można więc podzielić dzienną dawkę pokarmową na 2- 3 porcje. Dodatkowo podczas gryzienia sucha karma usuwa osad z psich zębów. Gram suchej karmy - 4 razy więcej energii niż gram mokrej karmy dla psa.

Wybieramy najlepszą suchą karmę dla psa

Producenci oferują wielką obfitość rodzajów karm suchych. Czym się one różnią i czym kierować się przy ich wyborze. 

Karmy suche różnią się zawartością składników odżywczych, w tym rodzajem mięsa. Zacznijmy więc od przeczytania etykiety. Mięso użyte do wyprodukowania danej karmy też może być różnorodne. Spotykamy karmy suche z mięsem drobiu- kurczaka lub indyka, jagnięciną, wieprzowiną, wołowiną, dziczyzną, a także inne.

Pamiętajmy idealna sucha karma dla psa powinna zawierać oprócz mięsa-( najlepiej około 50% ) również podroby- około 20% suchej masy oraz kości - około 15 %.. Te składniki dostarczają  potrzebnych białek, tłuszczów zwierzęcych oraz wielu minerałów i witamin, ale pełne zapotrzebowanie organizmu psa na składniki odżywcze może być zaspokojone jeszcze przez warzywa- 10% i owoce- 5% w suchej masie karmy. Warzywa najkorzystniejsze dla psów to  buraki, szparagi, marchew, a owoce to jabłka, truskawki, żurawina, jagody, banany.

W składzie pełnoporcjowej suchej karmy dla psów powinny też znajdować się niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe- Omega-3 i Omega- 6. Ich obecność zapewnia dodatek do karmy oleju z łososia. Koniecznym dodatkiem w suchej karmie są też włókna pokarmowe - nie ulegające trawieniu polisacharydy. Nie dostarczają składników odżywczych, ale bardzo korzystnie wpływają na pracę układu pokarmowego i regularność psich wypróżnień.

Idealna sucha karma nie powinna zawierać dodatku zbóż lub zawierać niewielką ich ilość- dostarczają dużych ilości węglowodanów- psy nie trawią ich dobrze i nie potrzebują dużo. Poza tym białka zbożowe są często alergizujące. Dodatki roślinne w suchej karmie dostarczają minerałów, witamin, oraz substancji ściernych. Karmy suche zawierają tylko około 3- 10% wody. Istotna jest też dość duża  kaloryczność karmy suchej dla psów. Jej 1 gram dostarcza około 4 razy więcej energii niż 1 g karmy mokrej.

Jak produkuje się karmę suchą dla psów?

Produkcja każdego rodzaju karmy dla psów powinna polegać na wykorzystywaniu różnych składników odżywczych o wysokiej jakości biologicznej. Proces produkcji suchej karmy dla psów powinien doprowadzić do stworzenia finalnego produktu o pożądanych cechach jeśli chodzi o zawartość składników odżywczych i smakowych i smak, ale także bezpiecznego dla zwierzęcia, czyli  bez zagrożenia fizycznego, chemicznego czy mikrobiologicznego. Karmy suche najczęściej są produkowane z wykorzystaniem procesu ekstruzji, czyli przeciskania.

Do produkcji karmy suchej najczęściej wybiera się mączki mięsne lub mięsno- kostne jako źródło białka, natomiast węglowodany pochodzą ze zbóż takich jak kukurydza, jęczmień, ryż, pszenica. Najpierw wszystkie elementy - suche składniki są mieszane i mielone tak, aby uzyskać jednakową wielkość cząsteczek -mielenie zwiększy przyswajalność składników odżywczych. Następnie uzyskany homogenat jest mieszany ze składnikami płynnymi- wodą, tłuszczem i poddawane działaniu gorącej pary wodnej- zawarta w karmie skrobia zostaje dzięki temu ugotowana. Działanie gorącej pary wodnej zabija też bakterie. Tak uzyskana masa przechodzi do ekstrudera, gdzie poddawana jest działaniu wysokiej temperatury i wysokiemu ciśnieniu.

Pod wpływem wysokiego ciśnienia produkt jest wypychany z ekstrudera przez specjalne otwory. Masa ma wtedy postać długich sznurków, które następnie są cięte na granulki odpowiedniej wielkości. Granulki są poddawane suszeniu i też powlekane są substancjami decydującymi o smaku i zapachu danej karmy. W trakcie produkcji działanie wysokiej temperatury niszczy bakterie, ale też wiele witamin. Dlatego gotowy produkt jest wzbogacany witaminami.

Najlepsze suche karmy dla psów

Oferujemy suchą karmę dla psa od sprawdzonych dostawców i najlepszych producentów. Proponujemy zaufane produkty, takich firm jak:

Rodzaje karm suchych dla psów dostosowane są do:

Karmy różnią się zawartością składników odżywczych ze względu na to jakim psom są dedykowane. Są karmy przeznaczone dla różnych grup wiekowych- dla szczeniąt, dla psów dorosłych i dla psich seniorów. Różnią się zawartością składników odżywczych i ich proporcjonalnym udziałem w suchej masie karmy. Dzięki temu lepiej odpowiadają potrzebom organizmów w różnych fazach rozwoju.

  • Aktywności psów.

Karmy różnią się od siebie ze względu na aktywność psów, którym są dedykowane. Są więc karmy dla psów mało aktywnych, bardzo aktywnych i nawet dla psów pracujących. Różnice w składzie tych karm dotyczą kaloryczności, ale też ilością białek potrzebnych do regeneracji pracujących mięśni u psów aktywnych.

  • Problemów zdrowotnych psów

Karmy suche różnią się od siebie w zależności od tego z jakimi problemami zdrowotnymi psom są dedykowane. Różnią się np. źródłem białka, ilością źródeł białka, zawartością poszczególnych witamin czy minerałów. Inna więc karma suchabędzie przeznaczona dla psa alergika, inna dla psa z nietolerancją pokarmową. Niektóre z takich karm mają status karm weterynaryjnych, są niezbędnym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego i mogą być podawane psom tylko po zaleceniu lekarza weterynarii.

  • Zabiegów, jakie przeszły psy

Karmy różnią się od siebie w zależności od tego, po jakich zabiegach jest pies i czy wymaga rekowalescencji. Psy np. po kastracji nie wymagają rekowalescencji, ale potrzebna jest im karma niepozwalająca na uzyskanie nadwagi. Pies po operacji lub innej ciężkiej  chorobie nieoperacyjnej potrzebuje karmy wzmacniającej jego organizm, bogatej w dobrze strawialne i przyswajalne białka. Również suczki w ciąży i karmiące powinny mieć dostosowaną do swojego stanu fizjologicznego karmę.

Niektóre rasy psów mają szczególne wymagania co do diety. Potrzebują np. więcej określonych minerałów czy witamin ze względu na okrywę włosową.

Można też charakteryzując karmy suche wziąć pod uwagę ich opakowania i gramaturę. Jeśli chodzi o gramaturę to jest pod tym względem olbrzymia różnorodność oferowanych na rynku karm.

To jaką wybieramy suchą karmę dla psa zależy od jego potrzeb, ale także preferencji smakowych. Żeby pies ją jadł musi mu smakować. Wielkość porcji i sposób ich zapakowania wybieramy stosownie do naszego uznania. Nie bez znaczenia jest też koszt karmy. Pamiętajmy o zapewnienie psu nieograniczonego dostępu do czystej, chłodnej wody.

Nasz zoologiczny sklep internetowy Vetamicus.pl oferuję szeroką gamę różnorodnych karm suchych o różnej gramaturze i w różnorodnych opakowaniach i w przystępnych cenach. Posiadamy suche karmy o różnych smakach. Oferujemy suche karmy wszystkich wiodących na rynku firm, w tym: Royal Canin, Hill's, Calibra, Dolina Noteci, Brit, Dogshield i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jesteśmy pewni, że w VetAmicus znajdziesz suchą karmę dla psów, która będzie najlepsza dla Twojego pupila!.

Holder do góry
Szablon Shoper Modern 3.0™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl